Idealna obróbka
metalu

Oferujemy obróbkę skrawaniem konstrukcji i elementów wielkogabarytowych na maszynach CNC oraz usługi w zakresie spawania, cięcia gazowo - plazmowego blach stalowych oraz ślusarstwa

Obróbka skrawaniem CNC: Zastosowanie nowoczesnej technologii CNC

Obróbka skrawaniem CNC

Obróbka skrawaniem CNC to skomputeryzowany proces, który przebiega znacznie szybciej, precyzyjniej i wydajniej niż tradycyjne metody obróbki. Cały proces odbywa się przy pomocy specjalistycznego urządzenia sterowanego za pomocą komputera i interfejsu użytkownika, który nadzorowany jest przez operatora. Ten sposób obróbki znajduje zastosowanie przede wszystkim w przypadku konieczności wyprodukowania znacznej ilości tego samego elementu. Dzięki technologii CNC mamy pewność, że wszystkie poszczególne komponenty będą jednakowe, a jednocześnie wykonane z najwyższą precyzją.

Obróbka skrawaniem CNC pozwala na szybką, precyzyjną i powtarzalną pracę. Ze względu na swoje zalety coraz częściej wybierana jest zamiast tradycyjnych metod. Zadaniem człowieka, czyli operatora obróbki CNC, jest profesjonalna obsługa kokpitu sterującego.

Nowoczesne maszyny CNC

Nowoczesne maszyny CNC przede wszystkim umożliwiają wykonanie praktycznie każdego rodzaju elementów – o różnych kształtach, wymiarach, z różnorakich materiałów. Przy użyciu specjalnego oprogramowania komputerowego CAD/CAM operator może w precyzyjny sposób odzwierciedlić wcześniej przygotowany projekt oraz wszystkie stosowne obliczenia zawarte w dokumentacji technicznej. Następnie maszyna CNC wykonuje dany element na podstawie projektu. W ten sposób tworzone są m.in. podzespoły automatyki przemysłowej, a także metalowe detale ozdobne wykorzystywane w aranżacjach wnętrz.

Wybór odpowiedniego wykonawcy CNC

Chociaż firm specjalizujących się w obróbce skrawaniem CNC jest coraz więcej, wybór odpowiedniego wykonawcy nie jest wcale taki prosty. Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że technologia CNC w naszym kraju dopiero od niedawna znajduje powszechne zastosowanie. Oznacza to, że nie wszystkie firmy specjalizujące się w usługach tego rodzaju mają odpowiednie doświadczenie. Jeśli więc zależy nam na wysokiej jakości zrealizowanych usług, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim profesjonalistów, którzy mają już na swoim koncie wiele pomyślnie zrealizowanych zleceń.