Idealna obróbka
metalu

Oferujemy obróbkę skrawaniem konstrukcji i elementów wielkogabarytowych na maszynach CNC oraz usługi w zakresie spawania, cięcia gazowo - plazmowego blach stalowych oraz ślusarstwa

Obróbka skrawaniem — Toczenie CNC — Specyfika toczenia CNC

frezoawnie w fabryce

Toczenie to jedna z metod obróbki skrawaniem. Wykonywany jest przy zastosowaniu specjalnego narzędzia, tokarki. Toczenie CNC jest jedną z najnowocześniejszych metod. Skrót „CNC” sugeruje zastosowanie komputerowego sterowania urządzeń numerycznych. Narzędzie sterowane jest przy pomocy specjalnego oprogramowania komputerowego. Dzięki temu proces toczenia jest niezwykle szybki, a jednocześnie precyzyjny. Wszelkie ewentualne błędy są ograniczone do minimum.

Dostosowywanie ustawień oprogramowania to dla profesjonalistów czynność stosunkowo łatwa. Cała praca opiera się głównie na stosownym monitorowaniu urządzenia. Do sterowania wykorzystywany jest monitor, który przez cały czas pracy dostarcza niezbędnych informacji i wskazówek dotyczących tokarki i całego procesu obróbki skrawaniem.

Obróbka skrawaniem — toczenie CNC

Toczenie CNC umożliwia precyzyjne i sprawne wytwarzanie produktów o różnorodnych kształtach i w bardzo dużych ilościach. To doskonałe rozwiązanie szczególnie w przypadku produkcji masowej i przemysłowej, gdy niezbędne jest wytworzenie bardzo wielu egzemplarzy tego samego produktu w jak najkrótszym czasie.

Toczenie CNC ogranicza również konieczność pracy wielu ludzi. W tym przypadku czynności operatorów ograniczają się do profesjonalnego monitorowania procesu produkcyjnego. Dodatkowo nowoczesne urządzenia wykorzystywane do toczenia są gwarancją najwyższej jakości i precyzyjnego wykonania każdego detalu.

Pierwszym etapem w procesie toczenia CNC jest zaprojektowanie odpowiedniego kształtu przedmiotu. Następnie projekt musi zostać poddany konwersji do postaci planu pracy urządzenia. Wówczas rozpoczyna się właściwy proces produkcyjny wykonywany przez urządzenie przy pomocy współpracującego z nim minikomputera. Jak się zatem okazuje, jest to w dużej mierze zautomatyzowana praca, która przy odpowiednich umiejętnościach operatora gwarantuje wysokiej jakości rezultaty w krótkim czasie.